Annonsere?  |  Om fotballen.eu  |  NyhetsarkivGjestebok  |  Forum  |  Hurtigside   |  Legg til URL Kontakt


Søk etter fotball:

Google fotballen

 
De viktige
fotbollen.com
  Thesoccerweb.com
  TV-oversikt
  Nyheter
  Tabeller
  Artikler
  Tippetips
  Livescore
  Klubblinker
  Topp 100
  Norges landslag
  EM 2016
  VM 2014
  EM 2012
  VM 2010
 
Kommende kamper:

 
Tema
   

Norges landslag
Alle kamper, alle
målscorere og all
mulig statistikk
1908-2014

Mer
   
Fotballbabes
Flere hundre
supre damer med
og uten drakt..
Se mer!
 
Fakta og statistikk
Tidligere vinnere
  FIFA-ranking
  Statistikk - Toppscorere
  Statistikk - Årets spiller
  Hjemmebaner
  Fotballreglene
  Verdensrekorder
 
Tema
   
VM I FOTBALL
Her finner du alt
om alle VM i
fotball 1930-2014
Les nå
   
VM 2010
Alle detaljer fra
fotball-VM i
Sør-Afrika 2010
Les mer
 
Mesterskap
VM 2014
  EM 2012
  VM-2010
  Copa Sudamerica
  Copa Libertadores
  Asiamesterskapet
  Afrikamesterskapet
  Champions league
  Europaligaen
  Royal League
 
Tema

 
Betsafe
 
TV-FOTBALL


 

 

Alt om fotball

 

Norsk Tippeliga - kampene 2010
Tab:

Land: Norge - Sverige - Danmark - England - Spania - Italia - Tyskland - Fler

   
Terminlister 2010 - Overganger 2010
Klubbfakta 2010 - Treningskamper 2010
Tabell 2010
Tabell 2009  - Tabelltips 2009
Statistikk for tippeligaen (1949-2009)
Statistikk norsk fotball
Tabeller siste 20 år:
2009 2008 2007 2006 2005 2004
2003 2002 2001 2000 1999 1998
19971996 1995 1994 1993 1992 1991 1990
Alle tabeller for 1970 -2009


Vårsesongen (1-15.runde) Høstsesongen (16-30.runde)

1. runde - Søndag 14. mars
Brann - Haugesund 0-0 (NRK 1)

Start - Sandefjord 2-0
Strømsgodset - Kongsvinger 2-0
Tromsø - Hønefoss 2-0
Molde - Rosenborg 1-2 (TV2)
Odd Grenland - Stabæk 2-3
Aalesund - Lillestrøm 3-0
Vålerenga - Viking 2-0 (TV Zebra)

2. runde - Søndag 21. mars
Stabæk - Vålerenga 1-1 (NRK 1)
Sandefjord - Molde 3-1
Lillestrøm - Tromsø 2-0
Hønefoss - Aalesund 0-2
Kongsvinger - Odd Grenland 1-2
Haugesund - Strømsgodset 2-2
Viking - Brann 4-0 (TV2)
Rosenborg - Start 3-3 (TV Zebra)

3. runde - Søndag 28. mars
Start - Molde 1-1 (NRK 1)
Lillestrøm - Hønefoss 6-0
Strømsgodset - Viking 2-1
Tromsø - Kongsvinger 1-0
Odd Grenland - Haugesund 4-1
Aalesund – Stabæk 2-2
Vålerenga - Rosenborg 0-0 (TV2)
Brann - Sandefjord 3-2 (TV Zebra)

4. runde - Mandag 5. april
Sandefjord - Odd Grenland 1-1
Haugesund - Hønefoss 5-1
Stabæk - Tromsø 0-1
Viking - Lillestrøm 0-0
Rosenborg - Strømsgodset 3-0
Kongsvinger - Aalesund 1-2 (TV2 Sport)
Start - Vålerenga 5-3 (TV2 Sport)
Molde - Brann 3-2 (TV2)

5. runde – Søndag 11. april
Lillestrøm - Stabæk 0-0 (NRK 1)
Brann - Start 3-4
Strømsgodset - Sandefjord 4-2
Tromsø - Haugesund 2-0
Hønefoss - Kongsvinger 1-2
Aalesund – Viking 3-1
Odd Grenland - Rosenborg 1-3 (TV2)
Vålerenga - Molde 2-1 (TV Zebra)

6. runde – Onsdag 14. april
Start - Odd Grenland 1-1
Viking - Tromsø 1-1
Kongsvinger - Lillestrøm 0-0
Haugesund - Aalesund 2-1
Rosenborg - Brann
3-0 (TV2)
Molde - Strømsgodset 3-2 (TV2 Zebra
)
Sandefjord - Vålerenga 0-1 (NRK 2)

Stabæk - Hønefoss 0-1

7. runde – Søndag 18. april
Hønefoss - Viking 0-1 (NRK 1)

Lillestrøm - Haugesund 1-1
Stabæk - Kongsvinger 4-2
Strømsgodset - Start 3-1
Tromsø - Sandefjord 2-1
Odd Grenland - Molde 1-1
Brann - Vålerenga 1-1 (TV2)
Aalesund - Rosenborg 1-1 (TV Zebra)

8. runde – Søndag 25. april
Viking - Stabæk 2-0 (NRK 1)
Sandefjord - Aalesund 0-1
Start - Hønefoss 2-0
Brann - Strømsgodset 4-0
Vålerenga - Odd Grenland 6-1
Haugesund - Kongsvinger 3-0
Rosenborg - Lillestrøm 0-0 (TV2)
Molde - Tromsø 2-3 (TV Zebra)

9. runde – Søndag 2. mai
Strømsgodset - Vålerenga 1-0 (NRK 1)
Lillestrøm - Sandefjord 4-0
Stabæk - Haugesund 0-0
Hønefoss - Molde 1-1
Kongsvinger - Viking 1-1
Odd Grenland - Brann 0-0
Tromsø - Rosenborg 0-0 (TV2)
Aalesund - Start 2-0 (TV Zebra)

10. runde – Onsdag 5. mai
Sandefjord - Kongsvinger 0-1
Brann - Tromsø 0-1
Strømsgodset - Odd Grenland 0-4
Viking - Haugesund 1-0
Rosenborg - Stabæk 2-0 (TV2)
Vålerenga - Hønefoss 0-0
Start - Lillestrøm 2-3 (TV2 Zebra)
Molde – Aalesund 2-1 (NRK2)

11. runde – Søndag 9. mai
Kongsvinger - Vålerenga 1-2 (NRK 1)

Lillestrøm - Strømsgodset 3-1
Tromsø - Start 1-0
Hønefoss - Sandefjord 1-0
Haugesund - Rosenborg 0-0
Aalesund - Odd Grenland 2-3
Stabæk - Brann 2-1 (TV2)
Viking - Molde 4-1 (TV Zebra)

12. runde – Søndag 16. mai
Molde - Haugesund 2-1 (TV2 Sport)
Vålerenga - Aalesund 3-0 (NRK 1)
Sandefjord - Viking 0-0
Start - Kongsvinger 3-0
Odd Grenland - Tromsø 1-1
Strømsgodset - Stabæk 1-3
Rosenborg - Hønefoss 3-0
Brann - Lillestrøm 1-1 (TV2)

13. runde – Mandag 24. mai
Stabæk - Start 3-0 (NRK 1)
Tromsø - Vålerenga 2-1
Hønefoss - Brann 2-0
Kongsvinger - Molde 3-1
Haugesund - Sandefjord 2-0
Aalesund - Strømsgodset 3-1
Viking - Rosenborg 1-2 (TV2)
Lillestrøm - Odd 2-2 (TV 2 Zebra)

14. runde – Søndag 6. juni
Strømsgodset - Tromsø 2-1 (NRK 1)
Sandefjord - Stabæk 1-1
Odd Grenland - Hønefoss 1-0
Vålerenga - Haugesund 5-2
Rosenborg - Kongsvinger 4-0
Molde - Lillestrøm 3-3
Brann - Aalesund  2-1 (TV2)
Start - Viking 1-1 (TV2 Zebra)

15. runde – Søndag 4. juli (høstkamper)
Rosenborg - Sandefjord 1-0 (NRK1)
Viking - Odd Grenland 3-1
Tromsø - Aalesund 0-1
Hønefoss - Strømsgodset 1-1
Kongsvinger - Brann 0-3
Haugesund - Start 4-2
Lillestrøm - Vålerenga 1-4 (TV2)
Stabæk - Molde 4-3 (TV2 Zebra)
 

16. runde – Lørdag 10. juli
Aalesund - Molde 1-1 (NRK 1)
Sandefjord - Start 1-2
Lillestrøm - Rosenborg 1-2 (TV2)
Stabæk - Viking 2-3
Hønefoss - Tromsø 2-2
Haugesund - Brann 1-1
Kongsvinger - Strømsgodset 0-2
Odd - Vålerenga 1-2 (TV2 Zebra)

17. runde – Søndag 18. juli
Vålerenga - Kongsvinger 5-2 (NRK 1)
Start - Aalesund 1-0
Brann - Stabæk 2-2
Strømsgodset - Haugesund 2-1
Viking - Hønefoss 4-0
Molde - Sandefjord 0-0
Rosenborg - Odd Grenland 1-1 (TV2)
Tromsø - Lillestrøm 0-0 (TV2 Zebra)

18. runde – Søndag 25. juli
Aalesund - Vålerenga 1-0 (NRK 1)
Sandefjord - Brann 1-4
Molde - Start 1-2
Kongsvinger - Tromsø 1-1
Haugesund - Viking 4-0
Odd Grenland - Strømsgodset 2-0
Stabæk - Rosenborg 1-2 (TV2)
Hønefoss - Lillestrøm 3-2 (TV2 Zebra)

19.runde – Søndag 1. august
Lillestrøm - Kongsvinger 2-2 (NRK1)
Strømsgodset - Aalesund 3-1
Viking - Sandefjord 0-0
Rosenborg - Haugesund 4-3
Tromsø - Stabæk 3-0
Hønefoss - Odd Grenland 2-1
Brann - Molde 1-1 (TV2)
Vålerenga - Start 8-1 (TV2 Zebra)

20. runde – Søndag 8. august
Sandefjord - Rosenborg 1-3 (NRK1)
Start - Brann 3-1
Stabæk - Strømsgodset 1-2
Molde - Viking 2-2
Kongsvinger - Hønefoss 3-3
Haugesund - Vålerenga 2-0
Aalesund - Tromsø 2-0 (TV2)
Odd - Lillestrøm 2-1 (TV2 zebra)

21. runde – Søndag 22. august
Strømsgodset - Brann 1-1 (NRK1)
Lillestrøm - Aalesund 1-0
Viking - Start 2-2
Tromsø - Odd Grenland 3-1
Hønefoss - Stabæk 0-4
Kongsvinger - Haugesund 0-1
Rosenborg - Molde 3-1 (TV2)
Vålerenga - Sandefjord 3-0 (TV2 Zebra)

22. runde – Søndag 29. august
Haugesund - Tromsø 0-0 (NRK1)
Sandefjord - Strømsgodset 0-3
Molde - Vålerenga 0-1
Odd Grenland - Kongsvinger 0-0
Aalesund - Hønefoss 1-3
Stabæk - Lillestrøm 2-1
Start - Rosenborg 2-3 (TV2)
Brann - Viking 3-3 (TV2 Zebra)

23. runde – Søndag 12. september
Tromsø - Brann 0-3 (NRK1)
Lillestrøm - Start 3-2
Kongsvinger - Sandefjord 1-0
Odd Grenland - Aalesund 2-1
Rosenborg - Viking 1-1
Hønefoss - Haugesund 0-2
Vålerenga - Stabæk 3-2 (TV2)
Strømsgodset - Molde 1-3 (TV2 Zebra)

24. runde – Søndag 19. september
Viking - Vålerenga 3-4 (NRK1)
Sandefjord - Tromsø 3-5
Start - Strømsgodset 4-2
Stabæk - Odd Grenland 0-3
Aalesund - Kongsvinger 2-0
Molde - Hønefoss 1-0
Brann - Rosenborg 2-3 (TV2)
Haugesund - Lillestrøm 3-3 (TV2 Zebra)

25. runde – Søndag 26. september
Lillestrøm - Molde 1-1 (NRK 1)
Strømsgodset - Rosenborg 1-1
Tromsø - Viking 1-0
Kongsvinger - Stabæk 1-2
Odd Grenland - Sandefjord 5-0
Aalesund - Haugesund 2-1
Vålerenga - Brann 1-0 (TV2)
Hønefoss - Start 0-0 (TV2 Zebra)

26. runde – Søndag 3. oktober
Brann - Hønefoss 3-2 (NRK 1)
Sandefjord - Lillestrøm 0-1
Start - Tromsø 1-1
Stabæk - Aalesund 2-1
Molde - Kongsvinger 2-0
Haugesund - Odd Grenland 3-0
Rosenborg - Vålerenga 3-1 (TV2)
Viking - Strømsgodset 3-1 (TV2 Zebra)

27. runde – Søndag 17. oktober
Vålerenga - Strømsgodset 4-1 (NRK 1)
Lillestrøm - Brann 3-2
Kongsvinger - Start 3-3
Haugesund - Stabæk 2-1
Odd Grenland - Viking 2-1
Aalesund - Sandefjord 2-2
Hønefoss - Rosenborg 0-2 (TV2)
Tromsø - Molde 0-1 (TV2 Zebra)

28. runde - Søndag 24. oktober
Vålerenga - Lillestrøm 2-1 (NRK 1 )
Sandefjord - Haugesund 0-1
Start - Stabæk 3-2
Molde - Odd Grenland 0-0
Strømsgodset - Hønefoss 4-1
Viking - Aalesund 1-3
Rosenborg - Tromsø 1-0 (TV2)
Brann - Kongsvinger 3-1 (TV2 Zebra)

29. runde – Søndag 31. oktober
Lillestrøm - Viking 1-1
Stabæk - Sandefjord 2-1
Tromsø - Strømsgodset 2-1
Hønefoss - Vålerenga 3-1
Kongsvinger - Rosenborg 0-0 (NRK2)
Haugesund - Molde 1-2 (TV2 Zebra)
Odd Grenland - Start 2-1
Aalesund - Brann (TV2) 3-1

30. runde – Søndag 7. november
Sandefjord - Hønefoss 6 1
Start - Haugesund 3-3
Brann - Odd (TV2 sport) 1-1
Strømsg. - Lillestrøm (TV Zebra) 5-4
Viking - Kongsvinger 3-1
Rosenborg - Aalesund (TV2) 2-2
Molde - Stabæk 1-0
Vålerenga - Tromsø (NRK 1) 3-0
 
 


Mer statistikk her:
Statistikk for tippeligaen (1949-2010)
Statistikk norsk fotball
Klubbfakta 2010


Totalt antall besøkende:
Det er
     
800 Norske klubber! Norsk fotball
Tippeliga - fakta
  Tippeliga - tabell
  Tippeliga - kampene
  Tippeliga - klubbfakta
  Tippeliga - statistikk
  1.divisjon -fakta
  2.divisjon - nyheter
  2.divisjon - toppscorer
  3.divisjon - fakta
  3.divisjon - kvalifisering
  NM - Cupresultat
  NM - toppscorer
  Norges landslag
  Norsk fotball - statistikk
  Norsk fotball - rekorder
  Norske klubblinker
 
Norsk fotball
 

 
Engelsk fotball
Pr. League resultat
  Pr. League tabell
  Pr.League - Toppscorer
  Pr. League - Klubbene
  F.A Cupen
  Capital One Cup (ligacup)
  Play off
  Engelske klubblinker
  Engelsk fotball - statistikk
  Englands landslag
 
Øyeblikket
 
 

 
Babes

 
Betsafe
 
 

 

 

 
  Copyright (c) 2010 fotballen.eu, fotballen.no, fotballen.net. All rights reserved. post@fotballen.eu