Annonsere?  |  Om fotballen.eu  |  Nyhetsarkiv   |  Legg til URL Kontakt

Betway NO kr Football Banner


Søk etter fotball:

Google fotballen
 
De viktige
fotbollen.com
  Thesoccerweb.com
  TV-oversikt
  Nyheter
  Artikler
  Tippetips
  Livescore
  Klubblinker
  Topp 100
  Norges landslag
  EM 2016
  VM 2014
  EM 2012
  VM 2010
 
Kommende kamper:

 
Tema
   

Norges landslag
Alle kamper, alle
målscorere og all
mulig statistikk
1908-2014

Mer
   
Fotballbabes
Flere hundre
supre damer med
og uten drakt..
Se mer!
 
Fakta og statistikk
Tidligere vinnere
  FIFA-ranking
  Statistikk - Toppscorere
  Statistikk - Årets spiller
  Hjemmebaner
  Fotballreglene
  Verdensrekorder
 
Tema
   
VM I FOTBALL
Her finner du alt
om alle VM i
fotball 1930-2014
Les nå
   
VM 2014
Alt du trenger
om fotball-VM i
Brasil 2014
Les mer
 
Mesterskap
VM 2014
  EM 2012
  VM-2010
  Copa Sudamericana
  Copa Libertadores
  Asiamesterskapet
  Afrikamesterskapet
  Champions league
  Europaligaen
  Royal League
 
Tema

 
Tabeller
 
Betsafe bonus


 
På TV:
 
GODE TILBUD:

 
BEST PÅ SPILL?

BEST PÅ SPILL?
Hos Betsafe får du både
gode bonuser, gratisspill,
samt en rekke ulike
vinnermulighter i et stort
utvalg av spill.

Betsafe ble kåret til
verden beste bookmaker
av tippebladet TIPS.


Register deg nå!

 
BETSSON 50 ÅR

 

 

Alt om fotball

 
 
 


Alle Norges mål
Her finner du den komplette oversikten over alle Norges mål.
Velg linker for andre sorteringer. Se også:
VM-kvaliken 2014

I Alle kamper I Kampene med målscorere
I
VM-kamper I EM-kamper I OL-kamper
I
År for år I Motstandere I Statistikk
I
VM-historie

(Norges mål alltid først)

År Motstander Res. Målscorere
2014 Aserbadsjan 1-0 Håvard Nordtveit
2014 Bulgaria 2-1 Tarik Elyounoussi, Håvard Nielsen
2014 Malta 3-0 Mats Møller-Dæhli, Joshua King (2)
2014 Russland 1-1 Anders Ågnes Konradsen
2014 Tsjekkia 2-2 Tarik Elyounoussi, Morten Gamst Pedersen
2014 Moldova 2-1 Ola Kamara, Yann-Erik de Lanlay
2013 Danmark 1-2 Marcus Pedersen
2013 Island 1-1 Daniel Braaten
2013 Kypros 2-0 Tarik Elyounoussi, Joshua King
2013 Sverige 2-4 Mohammed Abdellaoue, Stefan Johansen
2013 Makedonia 2-0 Per Ciljan Skjelbreid, Daniel Braaten
2013 Albania 1-1 Tom Høgli
2013 Sør-Afrika 1-0 Tarik Elyounoussi
2012 Ungarn 2-0 Håvard Nielsen, Mohammed Abdellaoue
2012 Kypros 3-1 Brede Hangeland, Tarik Elyounoussi, Joshua King
2012 Sveits 1-1 Brede Hangeland
2012 Slovenia 2-1 Markus Henriksen, John Arne Riise
2012 Hellas 2-3 Brede Hangeland, John Arne Riise
2012 Kroatia 1-1 Tarik Elyounoussi
2012 Nord-Irland 3-0 Håvard Nordtveit, Tarik Elyounoussi, Espen Ruud
2012 Thailand 1-0 Tore Reginiussen
2012 Danmark 1-1 Tarik Elyounoussi
2011 Wales 1-4 Erik Huseklepp
2011 Kypros 3-1 Morten Gamst Pedersen, John Carew, Tom Høgli
2011 Island 1-0 Mohammed Abdellaoue
2011 Tsjekkia 3-0 Mohammed Abdellaoue (2), John Arne Riise
2011 Litauen 1-0 Morten Gamst Pedersen
2011 Danmark 1-1 Erik Huseklepp
2010 Irland 2-1 Morten Gamst Pedersen, Erik Huseklepp
2010 Kroatia 1-2 Mohammed Abdellaoue
2010 Kypros 2-1 John Arne Riise, John Carew
2010 Portugal 1-0 Erik Huseklepp
2010 Island 2-1 Brede Hangeland, Mohammed Abdellaoue
2010 Frankrike 2-1 Erik Huseklepp (2)
2010 Montenegro 2-1 Christian Grindheim, selvmål
2010 Slovakia 1-0 Morten Moldskred
2009 Sveits 1-0 John Carew
2009 Sør-Afrika 1-0 Kjetil Wæhler
2009 Makedonia 2-1 John Arne Riise, Thorstein Helstad
2009 Island 1-1 John Arne Riise
2009
 
Skottland
 
4-0
 
John Arne Riise, Morten Gamst Pedersen (2),
Erik Huseklepp
2009
 
Finland
 
3-2
 
John Arne Riise, Jon Inge Høiland,
Morten Gamst Pedersen
2009 Sør-Afrika 1-2 Morten Gamst Pedersen
2009 Tyskland 1-0 Christian Grindheim
2008 Island 2-2 Steffen Iversen (2)
2008 Irland 1-1 Tore Reginiussen
2008 Uruguay 2-2 Tarik Elyounoussi, John Arne Riise
2008 Montenegro 1-3 John Carew
2007 Ungarn 4-0 Steffen Iversen, John Carew (2),Daniel Braathen
2007
 
Malta
 
4-0
 
Kristoffer Hæstad, Thorstein Helstad, Steffen Iversen,
John Arne Riise
2007 Tyrkia 2-2 Simen Brenne, Martin Andresen 
2007 Bosnia 1-2 John Carew (str.)
2007 Kroatia 1-2 Truls Vagan Moen
2007 Argentina 2-1 John Carew (2)
2006 Moldova 2-0 Fredrik Strømstad, Steffen Iversen
2006
 
Ungarn
 
4-1
 
Ole Gunnar Solskjær (2), Fredrik Strømstad,
Morten Gamst Pedersen
2006 Senegal 1-3 Erik Hagen
2006 Paraguay 2-2 Frode Johnsen (2)
2006 Mexico 1-2 Ole Martin Aarst
2006 Serbia 1-1 John Carew
2006 Brasil 1-1 Gamst Pedersen
2005 Malta 3-0 Sigurd Rushfeldt (2), John Arne Riise
2005 Hviterussland 1-0 Thorstein Helstad
2005 Moldova 1-0 Sigurd Rushfeldt
2005 Costa Rica 1-0 Frode Johnsen
2005 Bahrain 1-0 Raymond Kvisvik
2005 Slovenia 3-2 John Carew, Claus Lundekvam, Morten Gamst Pedersen
2005 Sverige 3-2 John Arne Riise, Thorstein Helstad, Steffen Iversen
2005 Skottland 1-2 Ole Martin Aarst
2005 Estland 2-1 Espen Johnsen, Daniel Omoya Braaten
2005 Kuwait 1-1 Raymond Kvisvik
2004
 
Slovenia
 
3-0
 
John Carew, Morten Gamst Pedersen,
Alexander Ødegaard
2004 Sverige 3-0 Frode Johnsen, Håvard Flo (2)
2004 Skottland 1-0 Steffen Iversen
2004 Serbia Mont. 1-0 Martin Andresen
2004
 
Singapore
 
5-2
 
Anders F stadheim, Alexander Aas, Harald M Brattbakk,
Håvard Flo (2)
2004 Russland 3-2 Martin Andresen, Sigurd Rushfeldt, Jan Gunnar Solli
2004 Australia 2-2 Steffen Iversen, Morten Gamst Pedersen
2004 Belgia 2-2 Frode Johnsen, Vidar Riseth
2004 Italia 1-2 John Carew
2004
 
N.Irland
 
4-1
 
Morten Gamst Pedersen (2), Steffen Iversen,
Thorstein Helstad
2004 Honduras 3-1 Harald Martin Brattbakk, Frode Johnsen, Magne Hoseth
2004 Hviterussland 1-1 Vidar Riseth
2003 Finland 2-0 Øivind Leonhardsen, Tore Andre Flo
2003 Luxemburg 2-0 Sigurd Rushfeldt, Ole Gunar Solskjær
2003 Luxemburg 1-0 Tore Andre Flo
2003 Spania 1-2 Steffen Iversen
2003 Oman 2-1 Azar Karadas, Sigurd Rushfeldt
2003 Romania 1-1 Ole Gunnar Solskjær
2003 For. Arab. Em. 1-1 Thorstein Helstad
2002 Japan 3-0 Henning Berg, Sigurd Rushfeldt, Ole Gunnar Solskjær
2002 Bosnia-Her. 2-0 Claus Lundekvam, John Arne Riise
2002 Østerike 1-0 Pa-Modou Kah
2002 Danmark 2-2 John Arne Riise, John Carew, 
2002 Island 1-1 Ole Gunnar Solskjær
2002 Romania 1-0 Steffen Iversen
2001 Nord-Irland 4-0 Thorstein Helstad (2), John Carew, Ståle Stensaas
2001 Polen 2-3 John Carew, Ole Gunnar Solskjær
2001 Wales 3-2 Ronny Johnsen, John Carew, Frode Johnsen
2001 Sør-Korea 3-2 Frode Johnsen (2), Thorstein Helstad
2001 Hviterussland 1-2 Ole Gunnar Solskjær
2001 Armenia 4-1 Bård Borgersen (2), John Carew (2)
2001 Bulgaria 2-1 Øyvind Leonhardsen (2)
2001 Hong Kong 2-1 Frode Johnsen, Thorstein Helstad
2001 Tyrkia 1-1 Ole Gunnar Solskjær (str.)
2001 Hviterussland 1-1 John Carew
2000 Slovakia 2-0 Ole Gunnar Solskjær (str.), Steffen Iversen
2000 Tyrkia 2-0 John Arne Riise, Roar Strand
2000 Spania 1-0 Steffen Iversen
2000 Italia 1-0 John Carew
2000 Finland 1-3 Thorstein Helstad
2000 Danmark 4-2 Henning Berg (2), Andreas Lund (2)
2000 Sveits 2-2 Ståle Solbakken, Bent Skammelsrud (str.)
2000 Wales 1-1 Thorstein Helstad
2000 Sverige 1-1 John Carew
1999 Israel 1-0 Bent Skammelsrud
1999 Estland 3-3 Ståle Solbakken, Roar Strand, John Carew
1999
 
Jamaica
 
6-0
 
T.A Flo (2), Steffen Iversen, Ø. Leonhardsen,
Tore Andre Dahlum, Andreas Lund
1999
 
Slovenia
 
4-0
 
Rudi Istenic (selvmål), Steffen Iversen,
Ole G. Solskjær, Øivind Leonhardsen
1999 Hellas 2-0 Ole Gunnar Solskjær (2)
1999 Hellas 1-0 Øyvind Leonhardsen
1999 Litauen 1-0 Andreas Lund
1999 Georgia 1-0 Steffen Iversen
1999
 
Georgia
 
4-1
 
Gela Shekiladze (selvmål), Tore André Flo (2),
Ole Gunnar Solskjær
1999 Latvia 2-1 Ole Gunnar Solskjær, Tore André Flo
1999 Albania 2-1 Steffen Iversen, Tore André Flo
1998
 
Saudi-Arabia
 
6-0
 
Kjetil Rekdal (str.), O.G Solskjær (2), Egil Østenstad,
Tore Andre Flo, Roar Strand
1998 Danmark 2-0 Øyvind Leonhardsen, Tore André Flo
1998 Frankrike 3-3 Frank Strandli (str.), Tore André Flo, Vegard Heggem
1998 Latvia 1-3 Ståle Solbakken
1998
 
Mexico
 
5-2
 
Roar Strand, Håvard Flo, Ronny Johnsen,
Henning Berg, Vidar Riseth
1998 Albania 2-2 Kjetil Rekdal (str.), Henning Berg
1998 Marokko 2-2 Yossef Chippo (selvmål), Dan Eggen
1998 Belgia 2-2 Vidar Riseth, Ole Gunnar Solskjær
1998 Slovenia 2-1 Tore André Flo, Kjetil Rekdal
1998 Brasil 2-1 Tore André Flo, Kjetil Rekdal (str.)
1998 Egypt 1-1 Tore André Flo
1998 Skottland 1-1 Håvard Flo
1997
 
Sveits
 
5-0
 
Jan Ivar Jakobsen, Ståle Solbakken, Dan Eggen,
Egil Østenstad, T.A Flo
1997 Finland 4-0 Ståle Solbakken, Petter Rudi, Jostein Flo, Tore André Flo
1997 New Zealand 3-0 Bent Skammelsrud, Chris Zoricich (selvmål), Håvard Flo
1997 Aserbadjan 1-0 Tore André Flo
1997 Island 1-0 Jostein Flo
1997 Brasil 4-2 Petter Rudi, Tore André Flo (2), Egil Østenstad
1997 For. Arab Em. 4-1 Tore André Flo (3), Ståle Solbakken
1997 Ungarn 1-1 Petter Rudi
1997 Finland 1-1 Ole Gunnar Solskjær
1996
 
Aserbadsjan
 
5-0
 
Ståle Solbakken (2), Ole Gunnar Solskjær (2),
Frank Strandli
1996 Ungarn 3-0 Kjetil Rekdal (3 -1str.)
1996 Nord-Irland 2-0 Ole Gunnar Solskjær, Egil Østenstad
1996 Sveits 1-0 Øyvind Leonhardsen
1996 Georgia 1-0 Ståle Solbakken (str.)
1995
 
Estland
 
7-0
 
Jahn Ivar Jakobsen (2), Lars Bohinen (2),
Harald Martin Brattbakk (2), Gunnar Halle
1995
 
Luxembourg
 
5-0
 
J.I Jakobsen, Jan Åge Fjørtoft, H.Brattbakk,
Henning Berg, Kjetil Rekdal
1995 Malta 2-0 Jan Åge Fjørtoft, Jostein Flo
1995 Luxembourg 2-0 Øyvind Leonhardsen, Gunnar Aase
1995 Trin. & Tob 2-3 Tore André Flo, Bjørn Arild Levernes
1995 Ghana 3-2 Kjetil Rekdal (str.), Jan Åge Fjørtoft (2)
1995 Kypros 2-1 Øyvind Leonhardsen, Jostein Flo
1995 Jamaica 1-1 Ole Gunnar Solskjær
1995 Tsjekkia 1-1 Henning Berg
1994
 
Hviterussland
 
4-0
 
Henning Berg, Øyvind Leonhardsen, Lars Bohinen,
Kjetil Rekdal (str.)
1994 Malta 1-0 Jan Åge Fjørtoft
1994 Hviterussland 1-0 Geir Frigård
1994 Mexico 1-0 Kjetil Rekdal
1994 USA 1-2 Frank Strandli
1994 Wales 3-1 Jostein Flo, Erik Mykland, Jahn Ivar Jacobsen
1994 Danmark 2-1 Henning Berg
1994 Nederland 1-1 Kjetil Rekdal
1993
 
Færøyene
 
7-0
 
Bohinen (str.), Leonhardsen, Mons Ivar Mjelde (2),
Egil Østenstad (2), Jan Ove Pedersen
1993 Polen 3-0 Jostein Flo, Jan Åge Fjørtoft, Ronny Johnsen
1993 England 2-0 Øyvind Leonhardsen, Lars Bohinen
1993 Polen 1-0 Jostein Flo
1993 USA 1-0 Stig Inge Bjørnebye
1993 Tyrkia 1-2 Lars Bohinen
1993
 
Qatar
 
6-1
 
Øyvind Leonhardsen, Jostein Flo, Jan Åge Fjørtoft (3),
Jahn Ivar Jakobsen
1993 Tyrkia 3-1 Kjetil Rekdal (str.), Jan Åge Fjørtoft, Jahn Ivar Jakobsen
1993 Portugal 1-1 Gøran Sørloth
1992 San Marino 2-0 Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen, Jostein Flo
1992 Færøyene 2-0 Gøran Sørloth, Lars Bohinen
1992
 
San Marino
 
10-0
 
K.Rekdal (2), Gunnar Halle (3), Gøran Sørloth (2),
Roger Nilsen (2), Erik.Mykland
1992 Sverige 2-2 Øyvind Leonhardsen, Roger Nilsen
1992 Kina 1-2 Jostein Flo
1992 Bermuda 3-1 Øyvind Leonhardsen (3)
1992 Nederland 2-1 Kjetil Rekdal (str.), Gøran Sørloth
1992 England 1-1 Kjetil Rekdal
1991 Kypros 3-0 Pål Lydersen (str.), Tore André Dahlum, Gøran Sørloth
1991 Romania 1-0 Jan Åge Fjørtoft
1991 Tsjekkosl. 2-3 Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen, Jan Åge Fjørtoft
1991 Sverige 1-2 Øyvind Leonhardsen
1991 Italia 2-1 Tore André Dahlum, Lars Bohinen
1991 Italia 1-1 Jahn Ivar 'Mini' Jakobsen
1990 Kypros 3-0 Gøran Sørloth, Lars Bohinen, Sverre Brandhaug
1990 N.Irland 3-2 Erland Johnsen, Bent Skammelsrud, Jørn Andersen
1990 Sør-Korea 3-2 Rune Tangen, Ørjan Berg, Bent Skammelsrud
1990 Sverige 1-2 Per Egil Ahlsen
1990 Danmark 1-2 Jørn Andersen
1990
 
Kamerun
 
6-1
 
Rune Bratseth, Lars Bohinen, Tore Andre Dahlum,
Jan Åge Fjørtoft (2), Gøran Sørloth
1990 Tunisia 3-1 Tore André Dahlum (2), Kåre Ingebrigtsen
1990 Malta 1-1 Jan Åge Fjørtoft
1989 Hellas 2-4 Rune Bratseth, Gøran Sørloth
1989 Kuwait 2-2 Gøran Sørloth, Jan Åge Fjørtoft
1989 Jugoslavia 1-2 Jan Åge Fjørtoft
1989
 
Østerrike
 
4-1
 
Gunnar Halle, Terje Kojedal, Karl-Petter Løken,
Jan Åge Fjørtoft
1989 Kypros 3-1 Rune Bratseth, Kjetil Osvold, Gøran Sørloth
1989 Skottland 1-1 Erland Johnsen
1989 Frankrike 1-1 Rune Bratseth
1988 Kypros 3-0 Gøran Sørloth (2), Kjetil Osvold
1988 Tsjekkosl. 2-3 Gøran Sørloth, Simen Agdestein
1988 Italia 1-2 Sverre Brandhaug
1988 Skottland 1-2 Jan Åge Fjørtoft
1988 Bulgaria 1-1 Gøran Sørloth
1988 Brasil 1-1 Jan Åge Fjørtoft
1987 Frankrike 2-0 Per Edmund Mordt, Jørn Andersen
1987 Polen 1-4 Tom Sundby
1987 Ø.Tyskland 1-3 Jan Kristian Fjærestad
1987 Island 1-2 Jørn Andersen
1987 Frankrike 1-1 Tom Sundby
1987 Tyrkia 1-1 Jostein Flo
1986 Danmark 1-0 Hallvar Thoresen
1986 Argentina 1-0 Kjetil Osvold
1986 Romania 1-3 Tom Sundby
1986 Romania 2-2 Arne Larsen Økland (2)
1986 Grenada 2-1 Vegard Skogheim, Tom Sundby
1985 Egypt 3-0 Erik Solér, Pål Jacobsen, Jørn Andersen
1985 Danmark 1-5 Tom Sundby
1985 Wales 4-2 Trond Sollied, Pål Jacobsen, Arne L Økland, (Selvm.)
1985 Italia 2-1 Arne Larsen Økland, Vidar Davidsen
1985 Sveits 1-1 Tom Sundby
1985 Wales 1-1 Per Egil Ahlsen
1984 Qatar 2-0 Joar Vaadal (2)
1984 Luxembourg 2-0 Arne Dokken, Hallvar Thoresen
1984 Egypt 1-0 Arve Seland
1984 Egypt 1-0 Egil Johansen
1984 Irland 1-0 Pål Jacobsen
1984 Island 1-0 Egil Johansen
1984 Wales 1-0 Arne Larsen Økland
1984 Frankrike 1-2 Per Egil Ahlsen
1984 Sovjet 1-1 Hallvar Thoresen
1984 Polen 1-1 Vidar Davidsen
1983 Finland 4-2 Stein Kollshaugen (2), Erik Solér, Henning Bjarnøy
1983 Danmark 2-2 Erik Solér, Stein Kollshaugen
1983 Jugoslavia 1-2 Hallvar Thoresen
1983 Bulgaria 1-2 Åge Hareide
1983 Ø.Tyskland 1-1 Erik Solér
1983 Danmark 1-1 Stein Kollshaugen
1983 Finland 1-1 Stein Kollshaugen
1983 Ungarn 1-1 Pål Jacobsen
1982 Sverige 1-0 Tom Lund
1982 V.Tyskland 2-4 Roger Albertsen, Arne Larsen Økland
1982 Bulgaria 2-2 Arne Larsen Økland, Hallvar Thoresen
1982 Jugoslavia 3-1 Åge Hareide, Tom Lund, Arne Larsen Økland
1982 Danmark 2-1 Åge Hareide, Roger Albertsen
1982 Finland 1-1 Hallvar Thoresen
1981 Ungarn 1-4 Tom Lund
1981 Finland 1-3 Vidar Davidsen
1981 Nigeria 2-2 Pål Jacobsen, Tom Lund
1981 Danmark 1-2 Tom Lund
1981 Ungarn 1-2 Hallvar Thoresen
1981 England 2-1 Tom Lund, Hallvar Thoresen
1981 Sveits 1-1 Vidar Davidsen
1980 Bulgaria 1-0 Pål Jacobsen
1980 Danmark 1-3 Stein Kollshaugen
1980 Finland 6-1 Pål Jacobsen (4), Einar Jan Aas, Arne Dokken
1980 Island 3-1 Arne Erlandsen, Stein Kollshaugen, Pål Jacobsen
1980 Sveits 2-1 Svein Mathisen, Åge Hareide
1980 Romania 1-1 Åge Hareide
1979 V.Tyskland 2-0 Georg Hammer, Einar Jan Aas
1979 Sverige 2-0 Svein Mathisen, Arne Larsen Økland
1979 V.Tyskland 1-0 Arne Larsen Økland
1979 Finland 1-0 Vidar Davidsen
1979 Portugal 1-3 Georg Hammer
1979 Belgia 1-2 Pål Jacobsen
1979 Irland 2-1 Georg Hammer, Arne Larsen Økland
1979 Finland 1-1 Svein Gunnar Rein
1978 Skottland 2-3 Einar Jan Aas, Arne Larsen Økland
1978 Danmark 1-2 Hallvar Thoresen
1978 Belgia 1-1 Arne Larsen Økland
1978 Finland 1-1 Tor Egil Johansen
1977 Island 1-2 Odd Iversen
1977 Sverige 2-1 Rune Ottesen, Odd Iversen
1977 Finaland 1-1 Odd Iversen
1976 Sveits 1-0 Tom Lund
1976 Sverige 3-2 Stein Thunberg (2), Pål Jacobsen
1975
 
Finland
 
5-3
 
Svein Kvia (2), Tom Lund, Helge Skuseth,
Stein Thunberg
1975 Sovjet 1-3 Helge Skuseth
1975 Sverige 1-3 Erik Just Olsen
1975 Jugoslavia 1-3 Stein Thunberg
1975 Island 3-2 Sigbjørn Slinning, Helge Skuseth, Gabriel Høyland
1975 Island 1-1 Gabriel Høyland
1975 Finland 1-1 Gabriel Høyland
1974 Jugoslavia 1-3 Tom Lund
1974 Finland 1-2 Tor Egil Johansen
1974 Sverige 1-2 Harry Hestad
1974 Skottland 1-2 Tom Lund
1974 Nord-Irland 2-1 Tom Lund (2)
1973 Island 4-0 Tor Egil Johansen (2), Per Pettersen, Harald Sunde
1973 Nord-Korea 3-0 Tor Egil Johansen, Johannes Vold, Svein Kvia
1973 Luxembourg 1-2 Harald Sunde
1973 Nederland 1-2 Harry Hestad
1973 Irland 1-1 Hans Edgard Paulsen
1972 Sverige 1-3 Jan Fuglset
1972 Israel 1-2 Tor Egil Johansen
1972
 
Island
 
4-1
 
Tor Egil Johansen, Tom Lund, Jan Fuglset,
Harry Hestad
1971 V.Tyskland 1-7 Odd Iversen
1971 Danmark 1-4 Jan Fuglset
1971 Bulgaria 1-4 Odd Iversen
1971 Frankrike 1-3 Ola Dybwad-Olsen
1971 Island 3-1 Jan Fuglset (2), Arnfinn Espeseth
1971 England 2-1 Olav Nilsen, Ola Dybwad-Olsen
1971 Finland 1-1 Jan Fuglset
1970 Finland 2-0 Hans Edgard Paulsen, Finn Seemann
1970 Danmark 1-0 Odd Iversen
1970 Sverige 2-4 Olav Nilsen, Tor Fuglset
1970 Frankrike 1-3 Olav Nilsen
1970 Ungarn 1-3 Odd Iversen
1970 Bulgaria 1-1 Tor Fuglset
1969 Bermuda 3-0 Odd Iversen, Ola Dybwad-Olsen (2)
1969 Danmark 2-0 Ola Dybwad-Olsen, Pål Sætrang
1969 Polen 1-6 Odd Iversen
1969 Sverige 2-5 Ola Dybwad Olsen (2)
1969 Sverige 2-4 Harald Berg, Odd Iversen
1969 Frankrike 1-3 Ola Dybwad-Olsen
1969 Finland 2-2 Odd Iversen (2)
1969 Guatemala 3-1 Harry Hestad (2), Thor Spydevold
1969 Island 2-1 Olav Nilsen, Odd Iversen
1968 Island 4-0 Harald Berg (2), Olav Nilsen, Ola Dybwad-Olsen
1968 Frankrike 1-0 Odd Iversen
1968 Polen 1-6 Harald Sunde
1968 Danmark 1-5 Thorodd Presberg
1968 Finland 4-1 Odd Iversen (2), Ola Dybwad-Olsen, Harald Berg
1968 Sverige 1-1 Ola Dybwad-Olsen
1967 Finland 2-0 Olav Nilsen (2)
1967 Sverige 2-5 Olav Nilsen, Odd Iversen
1967 Portugal 1-2 Olav Nilsen
1967 Portugal 1-2 Odd Iversen
1967 Sverige 3-1 Harald Sunde, Harald Berg, Sven Otto Birkeland
1966 Danmark 1-0 Erik Johansen
1966 England 1-6 Harald Sunde
1966 Bulgaria 2-4 Kjetil Hasund (2)
1966 Sverige 2-4 Harald Berg, Kjetil Hasund
1966 Finland 1-1 Arne Pedersen
1965
 
Thailand
 
7-0
 
Harald Berg (3), A.Pedersen, E.Johansen,
Olav Nilsen, Kjell Kaspersen (str.)
1965 Jugoslavia 3-0 Finn Seemann, Harald Berg, Olav Nilsen
1965
 
Luxembourg
 
4-2
 
Arne Pedersen, Per Kristoffersen,
Kai Sjøberg, Erik Johansen
1965 Danmark 2-2 Ole Stavrum, Erik Johansen
1965 Jugoslavia 1-1 Ole Stavrum
1964 Luxembourg 2-0 Erik Johansen, Harald Berg
1964 Finland 2-0 Finn Seemann, Harald Berg
1964 Irland 1-4 Leif Eriksen
1964 Sveits 3-2 Einar Bruno Larsen, Olav Nilsen, Erik Johansen
1964 Sverige 1-1 Finn Seemann
1963 Sveits 2-0 Roald Jensen, Erik Johansen
1963 Skottland 1-6 Per Kristoffersen
1963 Polen 2-5 Arne Pedersen, John Krogh
1963
 
Skottland
 
4-3
 
Arne Pedersen, John Krogh, Olav Nilsen,
Erik Johansen
1962 Malta 5-0 Olav Nilsen (3), Arne Pedersen, John Krogh
1962 Danmark 1-6 Trygve Andersen
1962 Island 3-1 Olav Nilsen (2), Arne Pedersen
1962 Sverige 2-1 Roald Jensen, Erik Johansen
1962 Finland 2-1 Ragnar Nikolay Larsen, Olav Nilsen
1962 Nederland 2-1 Bjørn Borgen, Roald Jensen
1962 Sverige 1-1 John Krogh
1961 Sovjet 2-5 Bjørn Borgen, Eldar Hansen
1961 Finland 1-4 Rolf Birger Pedersen
1961 Tyrkia 1-2 Roald Jensen
1961 Malta 1-1 Arne Kotte
1961 Mexico 1-1 Rolf Bjørn Backe
1960
 
Island
 
4-0
 
R.N Larsen (Sandaker), Bjørn Borgen,
Rolf Bjørn Backe, Gunnar Dybwad
1960
 
Finland
 
6-3
 
Rolf Birger Pedersen (2), Axel Berg (2),
Roald Jensen, Harald Hennum
1960 Irland 1-3 Harald Hennum
1960 Østerrike 1-2 Rolf Bjørn Backe
1960 Sverige 3-1 Bjørn Borgen, Harald Hennum, Rolf Birger Pedersen
1959 Luxembourg 1-0 Harald Hennum
1959 Nederland 1-7 Per Kristoffersen
1959 Sverige 2-6 Rolf Bjørn Backe, Harald Hennum
1959 Østerrike 2-5 Ove Ødegaard (2)
1959 Danmark 2-4 Kjell Kristiansen, Åge Sørensen
1959 Finland 4-2 Harald Hennum (2), Ragnar Larsen (Odd), Bjørn Borgen
1959 Danmark 1-2 Rolf Birger Pedersen
1959 Island 2-1 Rolf Bjørn Backe, Kjell Kristiansen
1958 Finland 2-0 Arne Pedersen, Harald Hennum
1958 Ø.Tyskland 6-5 Harald Hennum (4), Arne Pedersen (2)
1958 Ø.Tyskland 1-4 Harald Hennum
1958 Danmark 2-1 Bjørn Borgen, Arne Pedersen
1957
 
Finland
 
4-0
 
Kjell Kristiansen (2), Per Kristoffersen,
Harald Hennum
1957 Island 3-0 Arne Legernes, Gunnar Dybwad, Kjell Kristiansen
1957 Sverige 2-5 Harald Hennum, Gunnar Thoresen
1957 Danmark 2-2 Per Kristoffersen
1957 Bulgaria 1-2 Harald Hennum
1957 Ungarn 2-1 Kjell Kristiansen, Harald Hennum
1956 Polen 3-5 Gunnar Dybwad (2), Harry Kure
1956 V.Tyskland 1-3 Gunnar Dybwad
1956 Danmark 3-2 Knut Sandengen (2), Gunnar Dybwad
1956 Sverige 3-1 Finn Gundersen (2), Harry Kure
1956 Finland 1-1 Arne Høivik
1955 Irland 1-3 Arne Kotte
1955 Finland 3-1 Harald Hennum (2), Harry Kure
1955 Sverige 1-1 (Selvmål)
1955 Danmark 1-1 (Selvmål)
1954 Danmark 1-0 Harald Hennum
1954 Irland 1-2 Willy Olsen
1954 Finland 3-1 Harald Hennum, Henry Johannessen, Harry Kure
1954 Danmark 2-1 Per Ljostveit, Harry Kure
1954 Sverige 1-1 Reidar Sundby
1954 Skottland 1-1 Harry Kure
1953
 
Nederland
 
4-0
 
Gunnar Thoresen (2), Gunnar Dybwad,
Hans Nordahl
1953 V.Tyskland 1-5 Hans Nordahl
1953 Saarland 2-3 Gunnar Thoresen, Knut Dahlen
1953
 
Finland
 
4-1
 
Gunnar Thoresen (2), Harald Hennum,
Pål Angell Hansen
1953 Island 3-1 Gunnar Thoresen, Gunnar Dybwad, Kjell Kristiansen
1953 V.Tyskland 1-1 Harald Hennum
1953 England 1-1 Tor Jevne
1952 Sverige 1-4 Odd Wang Sørensen
1952 Jugoslavia 1-4 Jan Sagvaag
1952
 
Finland
 
7-2
 
Kjell Kristiansen (3), Gunnar Thoresen (2),
Odd Wang Sørensen (2)
1952 Sverige 1-2 Henry Johannessen
1952 Finland 1-2 Henry Johannessen
1952 Danmark 3-1 Hans Nordahl, Tor Jevne, Odd Wabg Sørensen
1951 Danmark 2-0 Gunnar Thoresen, (Selvmål)
1951 Jugoslavia 2-4 Gunnar Dybwad (2)
1951 Sverige 4-3 Harry Boye Karlsen (2), Per Bredesen, Gunnar Dahlen
1951 Irland 2-3 Ragnar Hvidsten, Odd Wang Sørensen
1951 Nederland 3-2 Henry Johannessen (2), Odd Wang Sørensen
1951 England 1-2 John Sveinsson
1951 Island 3-1 Ragnar Hvidsten, Harald Hennum, (Selvmål)
1951 Finland 1-1 Per Bredesen
1950 Sverige 1-3 Harry Boye Karlsen
1950 Irland 2-2 Per Bredesen, Willy Andresen
1950 Luxembourg 2-2 Gunnar Thoresen, Hans Andersen
1950 Finland 4-1 Willy Andresen (2), Gunnar Thoresen, Per Bredesen
1949 England 1-4 Willy Andresen
1949 Sverige 3-3 Per Bredesen (2), Harald Hennum
1949 Jugoslavia 1-3 Per Bredesen
1949 Finland 1-1 Odd Wang Sørensen
1948 Finland 2-0 Odd Wang Sørensen (2)
1948
 
USA
 
11-0
 
O.W Sørensen (5), G.Thoresen (3),
J.Sørdahl (2), Gunnar Dahlen
1948 Sverige 3-5 Gunnar Thoresen, Jann Sørdahl, Gunnar Dahlen
1948 Nederland 1-2 Odd Wang Sørensen
1948 Danmark 2-1 Jann Sørdahl (2)
1948 Egypt 1-1 Odd Wang Sørensen
1947 Danmark 3-5 Knut Osnes (2), Gunnar Thoresen
1947 Sverige 1-5 Knut Brynildsen
1947 Sverige 1-4 Reidar Kvammen
1947 Finland 3-3 Odd Wang Sørensen, Knut Brynildsen, Gunnar Dahlen
1947 Island 4-2 Gunnar Thoresen (2), Knut Brynildsen, Paul Sætrang
1947 Polen 3-1 Knut Brynildsen (2), Trygve Arnesen
1947 Finland 2-1 Harry Boye Karlsen, Henry Johannessen
1946
 
Finland
 
12-0
 
G.Thoresen (3), P.Sætrang (3), R.Kvammen (2),
K.Osnes (2), H.Nordahl (2)
1946 Danmark 1-7 Knut Brynildsen
1946 Luxembourg 2-3 Henry Johannessen, Knut Dahlen
1946 Danmark 2-1 Hans Nordahl, Knut Osnes
1945 Danmark 1-5 Knut Brynildsen
1945 Danmark 2-4 Bjørn Spydevold, Kjell Moe
1939 Sverige 1-0 Alf Martinsen
1939 Danmark 3-6 Odd Frantzen, Arne Brustad, Reidar Kvammen
1939 Danmark 1-4 Knut Brynildsen
1939 Sverige 2-3 Olav Navestad, Harry Yven
1939 Sverige 2-3 Odd Frantzen (2)
1939 Finland 2-1 Torkild Andersen (2)
1938
 
Finland
 
9-0
 
A Brustad (4), R Kvammen (2), M.Iskasen,
Torkild Andersen, T.Arnesen
1938 Estland 1-0 Arne Brustad
1938 Sverige 3-2 Arne Brustad, Knut Brynildsen, Hans Nordahl
1938 Polen 2-2 Hans Nordahl, Alf Martinsen
1938 Italia 1-2 Arne Brustad
1938 Sverige 2-1 Trygve Arnesen, Knut Brynildsen
1938 Danmark 1-1 Trygve Arnesen
1937 Finland 2-0 Alf Martinsen (2)
1937 Danmark 1-5 Alf Martinsen
1937 Irland 3-3 Reidar Kvammen (2), Alf Martinsen
1937 Italia 1-3 William Danielsen
1937 Irland 3-2 Reidar Kvammen (2), Alf Martinsen
1937 Sverige 3-2 Arne Brustad, Magnar Iskasen, Reidar Kvammen
1936 Tyrkia 4-0 Alf Martinsen (2), Reidar Kvammen, Arne Brustad
1936 Tyskland 2-0 Magnar Isaksen (2)
1936 Sverige 4-3 Reidar Kvammen (3), Magnar Isaksen
1936 Nederland 3-3 Arne Brustad (2), Alf Martinsen
1936 Danmark 3-3 Arne Brustad, Odd Frantzen (2)
1936 Polen 3-2 Arne Brustad (3)
1936 Italia 1-2 Arne Brustad
1936 Sveits 1-2 Sverre Hansen
1935 Ungarn 2-0 Sverre Hansen, Birger Pedersen
1935 Finland 5-1 Odd Hoel (3), Karl Jamissen, Reidar Kvammen
1935 Tyskland 1-1 Odd Hoel
1934 Østerrike 4-0 Jørgen Juve, Sverre Berglie (2), Thorleif Svendsen
1934 Sverige 3-3 Morten Pettersen, Thorleif Svendsen, Birger Pedersen
1934 Finland 4-2 Sverre Berglie (2), Reidar Kvammen, Sverre Hansen
1934 Danmark 3-1 Sverre Berglie, Sverre Hansen (2)
1933 Ungarn 4-2 Jørgen Juve (2), Birger Steen, Sverre Hansen
1933 Tyskland 2-2 Arthur Kvammen, Jørgen Juve
1933 Danmark 2-2 Ragnar Pedersen (2)
1933 Wales 1-2 Helge Helgesen
1933 Finland 5-1 Jørgen Juve (3), Sverre Hansen, (Selvmål)
1932 Estland 3-0 Jørgen Juve (2), Ragnar Pedersen
1932 Danmark 1-2 Jørgen Juve
1932 Sverige 4-1 Jørgen Juve (2), Sten Moe (2)
1932 Finland 2-1 Finn Johannesen (2)
1931
 
Finland
 
4-4
 
Arne Børresen, Finn Johannesen,
Morten Pettersen, Leif Børresen
1931 Danmark 1-3 Jørgen Juve
1931 Tyskland 2-2 Sten Moe (2)
1931 Sverige 2-1 Einar Andersen, Jørgen Juve
1930 Sveits 3-0 Jørgen Juve (2), Israel Krupp
1930 Danmark 1-0 Kaare Kongsvik
1930 Sverige 3-6 Jørgen Juve (3)
1930 Finland 6-2 Jørgen Juve (3), Morten Pettersen (2), Harald Pettersen
1930 Tyskland 1-1 Alf Nielsen
1929 Finland 4-0 Jørgen Juve (3), Erling Andersen
1929 Nederland 4-4 Jørgen Juve (3), Einar Andersen
1929
 
Danmark
 
5-2
 
Jørgen Juve (2), Erling Andersen (2),
Sverre Berg-Johannesen
1929 Nederland 4-1 Jørgen Juve (2), Sverre Berg-Johannesen (2)
1929 Sverige 2-1 Jørgen Juve, Olav Gundersen
1928
 
Finland
 
6-0
 
E.Gundersen (d.e) (2), E.Andersen (2),
Sigurd Andersen, J.Helgesen
1928 Sverige 1-6 Johnny Helgesen
1928 Danmark 2-3 Finn Berstad, Sigurd Andersen
1927 Tyskland 2-6 Gunnar Dahl, Einar Gundersen (d.e)
1927 Sverige 3-5 Finn Berstad (2), Einar Gundersen (d.e)
1927 Danmark 1-3 Einar Gundersen (d.e)
1927 Finland 3-1 Arne Møller, Harald Strøm, Einar Gundersen (d.e)
1926 Polen 3-4 Birger Steen (2), Arne Andersen
1926 Sverige 2-3 Arne Andersen, Einar Gundersen (d.e)
1926
 
Finland
 
5-2
 
Einar Gundersen (d.e) (3), Arne Andersen,
Egil Jacobsen
1926 Danmark 2-2 Einar Gundersen (d.e), Finn Berstad
1925 Finland 1-0 Alexander N. Olsen
1925 Sverige 3-7 Finn Berstad (2), Herbert Lunde
1925 Danmark 1-5 Herbert Lunde
1924 Sverige 1-6 Finn Berstad
1924 Danmark 1-3 Finn Berstad
1923 Finland 3-0 Harald Strøm (2), Bjarne Johnsen
1923 Frankrike 2-0 Einar Wilhelms, Finn Berstad
1923 Sverige 2-3 Einar Wilhelms, Bertel Ulrichsen
1923 Sveits 2-2 Finn Berstad, Bjarne Johnsen
1923 Danmark 1-2 Bjarne Johnsen
1922 Danmark 3-3 Einar Gundersen (d.e), Einar Wilhelms, Rolf Aass
1922 Finland 3-1 Wilhelm Nielsen, Harald Strøm, Einar Gundersen (d.e)
1921 Sverige 3-0 Einar Gundersen (d.e), Per Holm, Einar Wilhelms
1921 Danmark 1-3 Johnny Helgesen
1921 Finland 3-2 Finn Berstad (2), Michael Paulsen
1921 Sverige 3-1 Einar Gundersen (d.e), Harald Strøm, Fritjof Resberg
1920 Italia 1-2 Arne Andersen
1920 England 3-1 Einar Gundersen (d.e) (2), Einar Wilhelms
1920 Danmark 1-1 Einar Gundersen (d.e)
1919 Danmark 1-5 Johnny Helgesen
1919
 
Sverige
 
4-3
 
Kaare Engebrethsen (2), Adolph Wold,
Einar Gundersen (d.e)
1919 Danmark 3-2 Einar Gundersen (d.e) (2), Johnny Helgesen
1919
 
Sverige
 
5-1
 
Kaare Engebrethsen (3), Einar Gundersen (d.e),
Adolph Wold
1919 Nederland 1-1 Kaare Engebrethsen
1918 Danmark 3-1 Per Helsing, Johnny Helgesen, Einar Gundersen (d.e)
1918 Sverige 2-1 Einar Gundersen (d.e) (2)
1917 Sverige 3-3 Einar Gundersen (d.e) (2), Rolf Aass
1917 Danmark 1-2 Johnny Helgesen
1916 USA 1-1 Kaare Engebrethsen
1915 Danmark 1-8 Halfdan Ditlev-Simonsen
1915 Sverige 2-5 Halfdan Ditlev-Simonsen, Adolph Wold
1915 Sverige 1-1 Kaare Engebrethsen
1914 Russland 1-1 Rolf Maartmann
1913 Sverige 1-1 Per Skou
1913 Russland 1-1 Johan H. Lauritzen
1912 Sverige 2-4 Halfdan Ditlev-Simonsen (2)
1912 Sverige 1-2 Rolf Maartmann
1911 Sverige 1-4 Victor Nysted
1908 Sverige 1-11 Minotti Bøhn (2), Hans Endrerud
     

Alle kamper - Kamper med målscorere - VM-kamperEM - OL - Statistikk

 

Totalt antall besøkende:
Det er

     
Engelsk fotball
Premier League
  Pr. League resultat
  Pr. League tabell
  Pr.League - Toppscorer
  Pr. League - Klubbene
  F.A Cupen
  Ligacupen
  Play off
  Engelske klubblinker
  Eng. fotball - statistikk
  Englands landslag
 
Unibet
 

 
800 Norske klubber! Norsk fotball
Tippeliga - fakta
  Tippeliga - tabell
  Tippeliga - kampene
  Tippeliga - klubbfakta
  Tippeliga - statistikk
  1.divisjon -fakta
  2.divisjon - nyheter
  2.divisjon - toppscorer
  3.divisjon - fakta
  3.divisjon - kvalifisering
  NM - Cupresultat
  NM - toppscorer
  Norges landslag
  Norsk fotball - statistikk
  Norsk fotball - rekorder
  Norske klubblinker
 
Øyeblikket
 
 

 
Babes

 
Betway
 

 
VM - Historie
Brasil 2014
   Sør-Afrika 2010
  Tyskland 2006
  S.Korea/Japan 2002
  Frankrike 1998
  USA 1994
  iItalia 1990
  Mexico 1986
  Spania 1982
  Argentina 1978
  Vest Tyskland 1974
  Mexico 1970
  England 1966
  Chile 1962
  Sverige 1958
  Sveits 1954
  Brasil 1950
  Frankrike 1938
  Italia 1934
  Uruguay 1930
  VM-fakta
 
Annonse
 
 

 
Unibet
 
 

 
Twitter


 

 

 
  Copyright (c) 2014 fotballen.eu, fotballen.no, fotballen.net. All rights reserved. post@fotballen.eu